Anketa

Kako ste zadovoljni z organizacijo in izvedbo kolesarskega vzpona k Baronu Juriju Vegi?

ZA ZDRAVJE

Designed by:

Košarkarski turnir trojk 2023 PDF Print E-mail
Written by Jani
Friday, 09 September 2022 05:15

C:\Users\jgrilj\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\648D9899.tmp

Športno društvo Zagorica pri Dolskem razpisuje

Odprti košarkarski turnir trojk - Dolsko 2023

Čas in kraj tekmovanja: turnir bo potekal v soboto, 23. sept. 2023, v telovadnici OŠ Janka Modra s pričetkom ob 14. uri za osnovnošolce ter ob 16. uri za člane (SPREMENJENA LOKACIJA ZARADI SLABE VREMENSKE NAPOVEDI).

Kategorije: člani in osnovnošolci.

Prijavnina: 25 eur za člansko ekipo v predprijavi oz. 35 eur na dan prireditve; osnovnošolci igrajo brezplačno. Prijavnina za metanje trojk je 2 eur.

Sistem tekmovanja:

- igrajo 3 (igralci) + 1 (rezerva);

- predtekmovanje + končnica na izpadanje.

- veljajo pravila, ki so sestavni del razpisa, razsodnika priskrbi organizator.

- morebitne posebnosti bodo predstavljene pred pričetkom tekmovanja.

Pred finalnim delom metanje trojk
(3 meti izza črte 6.25/6.75 m), v kolikor je več izenačenih, se pomerijo med seboj na izpadanje).

Nagrade: Pokali in praktične nagrade za najboljše ekipe, nagrada za najboljšega metalca trojk. Lahko sodelujejo tudi navijači in obiskovalci. Igralcem pripada tudi voda ter malica.

Prijave in plačilo: predprijave do vključno četrtka, 21. sept. 2023, s plačilom na TRR društva SI56 0230 3025 6271 443.

Obvezno poslati dokazilo o plačilu oz. na dan prireditve do 15:45 ure.

Drugo: na turnirju lahko nastopi največ 12 ekip. V primeru dežja, bo turnir prestavljen.

V primeru že poravnane prijavnine in prestavljenega turnirja, se ta prenese na naslednji datum turnirja.

Informacije:

- M: 040/426-033 (Luka)

- I: www.sd-zagoricapridolskem.si

Pravila igranja:

1. Ekipo sestavljajo trije igralci in ena rezerva. Menjava igralcev je možna ob prekinitvi igre. Vsak igralec lahko igra le v eni ekipi. V primeru, da ekipa prekrši pravilo, se jo izloči iz tekmovanja.

2. Igro spremlja razsodnik, ki tudi vodi zapisnik. Ekipi si sodita sami, če pride do nestrinjanja, o posesti žoge odloči razsodnik. Njegova razsodba je dokončna.

3. Na začetku igre naključni igralec meče žogo na koš. Če zadane, žoga pripada njegovi ekipi.

4. Ekipa, ki doseže koš, nadaljuje igro izza leve, desne ali nasprotne strani koša označenega igrišča.

5. Igralec, ki je na tekmi naredil dva namerna prekrška, je izključen do konca tekme (takšne prekrške vodi razsodnik).

6. Ob osebni napaki pripada žoga ekipi, nad katero je bila storjena napaka, žoga se izvaja kot v točki 5. Po vsakem 5. prekršku, se odvzame točko ekipi, ki je storila 5 prekrškov.

7. V primeru, da je ob doseženem košu storjena še osebna napaka, je koš priznan, potrdi ga razsodnik.

8. Met izza črte (6.25/6.75 m) šteje 2 točki (samo, če je črta označena), ostali meti štejejo 1 točko.

9. V predtekmovanju in četrtfinalu zmaga ekipa, ki prva doseže 15 točk ali ugodnejši rezultat po 10 minutah igranja (ni igranja na 2 točki razlike). Če je rezultat po 10 minutah izenačen, se igra podaljšek v dolžini 2 minut.
V polfinalu, tekmi za 3. mesto in finalu se igra do 15, brez omejitve časa in na 2 točki razlike.

10. V primeru zavlačevanja razsodnik odvzame ekipi žogo ter nasprotni ekipi dosodi prosti met (izvaja ga lahko katerikoli član ekipe).

11. Ekipa, ki zamudi vsaj 2 minuti od začetka tekme po urniku, izgubi tekmo z rezultatom 6:0.

12. Organizator ne odgovarja za osebne stvari igralcev in morebitne poškodbe igralcev.

13. Igralci igrajo na lastno odgovornost!

Last Updated on Tuesday, 19 September 2023 16:13